chwileczkę...
rolety zewnętrzne

Idzie zima. Warto zainwestować w rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne nie tylko ochronią nasz dom przed utratą ciepła, ale wpłyną także korzystnie na wysokość naszych rachunków. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem przed nadejściem zimy.

Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja, że zbliżająca się wielkimi krokami najzimniejsza pora roku ma być „zimą stulecia”. Meteorolodzy szybko zdementowali tę informację dowodząc, że stoi za nią James Madden z serwisu Exacta Weather, który prognozuje nadejście srogiej zimy każdego roku już od kilku lat. Uspokajamy więc na wstępie i dementujemy plotki, natomiast to wcale nie oznacza, że czeka nas w tym roku łagodny grudzień, styczeń, luty, a nawet marzec.

Rolety zewnętrzne – idealne rozwiązanie

Warto już teraz pomyśleć o roletach zewnętrznych – to ekonomiczne rozwiązanie, które znacznie ogranicza utratę ciepła w budynku. Nieszczelne drzwi, dach czy ściany i okna odpowiadają za niekontrolowane ubytki ciepła. Aby ograniczyć wysokie koszty związane z ogrzewaniem budynku warto zadbać o dodatkową ochronę.

Przestrzeń pomiędzy oknem a opuszczoną roletą zewnętrzną sprawdzi się świetnie w roli izolatora. Stanowi ona także barierę skutecznie chroniącą okna przed deszczem, wiatrem i śniegiem. Warto zauważyć, że rolety zewnętrzne z powodzeniem można wykorzystać także latem.

Przydadzą się także latem

Zasłanianie okien w upalnych porach dnia spowoduje, że wasze mieszkanie nie będzie się mocno nagrzewać. Ich kolejna zaleta to tłumienie zewnętrznego hałasu, na co powinni zwrócić uwagę mieszkańcy zatłoczonych, ruchliwych dzielnic.

Wróćmy jednak do meritum – największą zaletą rolet jest ich termoizolacyjność, którą osiąga się poprzez odpowiednią konstrukcję profili. Dodatkowo rolety mogą być wypełnione pomiędzy profilami pianką poliuretanową.

Ubytki ciepła mniejsze o 50 %!

Rolety, które oferujemy naszym klientom zostały specjalnie przebadane pod względem wpływu na utraty ciepła. Wynika z nich, że są one w stanie obniżyć ubytki nawet o 50 %. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet nadstawnych, natynkowych, podtynkowych i żaluzji zewnętrznych.

ZOBACZ NASZE ROLETY

Dodaj komentarz