chwileczkę...
jak chronić się przed upałami

Jak chronić się przed upałami?

Tropikalne, letnie upały to efekt postępującego ocieplania się klimatu. Aby się przed nimi chronić, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań, które pozwolą zachować w mieszkaniu optymalną temperaturę.

Termoizolacyjne drzwi

Wybierając drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła, Jego optymalna wartość wynosi U=1,2 W/m2K. Odpowiednio ocieplone drzwi gwarantują nie tylko mniejszą przepuszczalność zimna w porach zimowych, ale także chronią przed promieniami słonecznymi. Doskonałą termoizolacyjność zapewnia zastosowanie przegrody termicznej w płycie drzwiowej oraz ościeżnicy, a także pianka poliuretanowa, wprowadzona do skrzydła drzwiowego.

Szczelne okna

Podobnie, jak w przypadku drzwi, przy wyborze okien również należy kierować się wartością współczynnika przenikania ciepła. Standardowo wynosi on od 1,4 do 1,7 W/m2K, istnieją jednak okna o współczynniku sięgającym 1, a nawet 0,5-07. Innym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest ilość komór w profilu. Ich większa ilość oznacza lepsze właściwości izolacyjne.

jak chronić się przed upałami

Rolety i żaluzje

Prostym i skutecznym sposobem na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniach są żaluzje. Wyposażone w napęd elektryczny oraz możliwość sterowania kątem pochyłu lameli, są one niezwykle wygodne w użytkowaniu i pozwalają na dowolne kierowanie światłem dziennym. Dla pomieszczeń z balkonem doskonale sprawdzą się także markizy, które nie tylko ochronią przed promieniami część zewnętrzną mieszkania, ale także ograniczają ilość słońca, wpadającego do pomieszczenia.

jak chronić się przed upałami

Dodaj komentarz