chwileczkę...

Rodzaje bram garażowych. Na którą się zdecydować?

Różnią się budową oraz stylem otwierania, co z kolei przekłada się na komfort użytkowania. Szukasz idealnej bramy garażowej? Przeczytaj nasz poradnik, zawierający najpopularniejsze typy bram. Kluczowa będzie w tym wypadku nie tyle zasobność Twojego portfela, ale wielkość przestrzeni obok domu.

Gdy decydujemy się na budowę domu z garażem, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej bramy, z której już w niedalekiej przyszłości będziemy korzystać codziennie. Jej funkcjonalność ma tu decydujące znaczenie.

Typy bram dostępnych na rynku

Sekcyjne bramy boczne – wszechstronne i estetyczne. Prowadzi się je po wąskim łuku do ściany bocznej garażu. Nie zabierają miejsca przed bramą. Mechanizm oparty na łożyskach pozwala na spokojny bieg bramy. Możesz także poprosić o pomoc swoje dzieci, które nie będą miały problemów z przesunięciem bramy. Pasują do każdego typu garażu.

Sekcyjne bramy górne – ten i powyższy rodzaj bram występuje także pod nazwą „segmentowych”. To dobre rozwiązanie w miejscach, gdzie pojazd jest krótki. Daje to możliwość ekonomicznego wykorzystania przestrzeni. Sprawdzą się również w garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę.

Bramy rolowane (żaluzjowe) – działają w taki sam sposób, jak roleta okienna. Zajmują najmniej miejsca i są wygodne w eksploatacji. Nadal jednak nie są zbyt popularnym rozwiązaniem. Bramy rolowane kupuje się z napędem elektrycznym.

Bramy rozwierne – otwierane na boki bramy to najstarszy typ. Powoli wychodzą z produkcji, ale można je zamówić w warsztacie rzemieślniczym. Musimy się jednak liczyć z tym, że do ich otwierania potrzeba większej działki, ponieważ zajmują sporo miejsca.

Warto pamiętać

Do montażu bram garaż powinien być całkowicie wykończony. Gotowa musi też być instalacja elektryczna, do której podłączymy automatykę. Ściany wewnątrz budynku powinny być pomalowane i otynkowane, a posadzka wykończona. Po zamontowaniu bramy nie powinno się wykonywać prac tynkarskich, by nie zachlapać płaszcza bramy i prowadnic. Należy także pamiętać o tym, by ściany i posadzki były całkowicie suche.

Teraz, gdy już poznaliście najważniejsze informacje, możecie wrócić na naszą stronę i zapoznać się z ofertą Salvy w zakresie bram garażowych. Jest w czym wybierać!

Dodaj komentarz