chwileczkę...
system alarmowy

Śpij spokojnie dzięki nowoczesnemu systemowi alarmowemu

Nowe technologie pozwalają na całkowite zabezpieczenie posesji. Alarm może reagować nie tylko na wykryty ruch, ale także na otwieranie lub stłuczenie okna czy niszczenie drzwi. Dzięki temu możesz mieć pewność, że żaden nieproszony gość nie dostanie się do Twojego domu.

Rodzaje systemów alarmowych

Istnieją dwa rodzaje systemów alarmowych – przewodowy i bezprzewodowy. Pierwszy z nich wymaga zamontowania pełnej instalacji, dlatego zaleca się jego wykonanie jeszcze na etapie budowy domu, przed wykończeniem ścian. Osoby, które wprowadzają się do gotowego domu lub mieszkania, również mogą skorzystać z tego rozwiązania bez konieczności niszczenia tynku. Rozwiązaniem jest rozmieszczenie przewodów w listwach, umieszczanych wzdłuż ściany lub sufitu. Znacznie wygodniejszym i szybszym rozwiązaniem jest montaż bezprzewodowego systemu, które świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy wykonanie instalacji jest trudne i nieopłacalne. Rozwiązanie to jest jednak droższe i wymaga regularnej wymiany baterii.

Zalety systemu alarmowego

Mimo utrudnień, związanych z instalacją systemu alarmowego, jest to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie i całej swojej rodzinie spokojny sen oraz zabezpieczyć dom na czas wyjazdów. Może on także chronić budynek przed pożarem i zaczadzeniem, przed zalaniem czy nieszczelnością instalacji gazowej. Może także zapewniać awaryjne oświetlenie podczas zaniku napięcia. Ponadto, nowoczesne systemy alarmowe wyposażone są w opcję zdalnego sterowania za pomocą urządzenia mobilnego. Jeśli chcesz mieć całkowitą kontrolę nad własną posesją, z pewnością jest to rozwiązanie dla Ciebie.

O czym pamiętać wybierając system alarmowy?

Przede wszystkim ważny jest rodzaj obiektu i zakres ochrony, jaki nas interesuje. Inaczej zabezpieczony zostanie garaż, dom, a inaczej siedziba firmy czy duży obiekt przemysłowy. Warto także rozważyć instalację urządzenia, posiadającego tryb nocny i dzienny. W ciągu dnia domownicy będą mogli swobodnie poruszać się po pomieszczeniach, mimo włączonego alarmu, a w nocy każdy niepożądany ruch w wyznaczonym obrębie będzie uruchamiał sygnał. Inną kwestią jest komfort użytkowania związany z obsługą systemu. Można nim zarządzać za pomocą funkcjonalnej klawiatury, pilota albo zdalnego sterowania za pomocą sieci internetowej. Decydując się na system alarmowy upewnij się również, czy istnieje możliwość jego rozbudowy w przyszłości. Jeśli pełna instalacja jest w danej chwili zbyt kosztowna, możesz wybrać tylko najważniejsze funkcje, a później podłączyć kolejne. Dowiedz się, jakich prac taka rozbudowa będzie wymagała i czy można ją przeprowadzić bez kolejnego remontu.

Dodaj komentarz